• כלים לשירותך
  • עקבו אחרינו
  • כניסה לחשבון שלי
עמוד בית
האיגוד הישראלי לאורתופדיה
נשיא האיגוד:
פרופ' מאיר ליברגל

מזכיר האיגוד:
פרופ' יגאל מירובסקי

גזבר האיגוד:
ד"ר חיים שטארקר
DASH – לתפקוד גפה עליונה

שאלון DASH מורכב מ 30 שאלות, למילוי על ידי המטופל/ת עצמו/ה ומטרתו להעריך תפקוד פיזי וסימפטומים של חולה הסובל ממספר בעיות בגפה עליונה. שאלון DASH מציע גישה ייחודית בכך שהוא מכשיר שמתאים לכל הגפה.

השאלון פותח על ידי נציגים של שני מוסדות: המוסד לעבודה ולרפואה Institute for Work & Health, והאקדמיה האמריקאית של מנתחים אורטופדיים American Academy of Orthopaedic Surgeons. בשנת 1993 הכירו שני המוסדות  בצורך למכשיר שימדוד את השפעת מחלות שריר ושלד ופציעות גפה עליונה על תפקוד. השאלון נבנה כך שיוכל לתאר את המוגבלות של הסובלים ממחלות/הפרעות בגפה עליונה, וגם לעקוב אחר שינויים בתפקוד ובסימפטומים לאורך זמן.

חלק שני של השאלון כולל שני מודולים אופציונליים, בני 4 שאלות על אחד. חלקים אלו מיועדים לאתלטים, אמנים מופיעים, נגנים וקבוצות אחרות של בעלי מקצוע שנזקקים לרמה גבוהה של פעילות גופנית. אנשים אלו יכולים להתקל בקשיים בעת ביצוע פעילויות ברמה גבוהה, קשיים שהם מעבר לטווח שנבדק בשאלון 30 השאלות.

השאלון שתורגם לעברית על ידי אפרת זיו, אתי שיוומר, יעל קאופמן וד"ר הגר פטיש (באישור המחברים), נמצא בתהליך של תיקוף. ניתן לעיין בחומר רקע על השאלון ואף להורידו באתר Institute for Work & Health.

להורדת הטופס
 

ברוכים הבאים לאיגוד הישראלי לאורתופדיה

חברי האיגוד מוזמנים להשתתף בפורומים/ דיונים, לאתר חברי איגוד, לעדכן את הדף אישי ולקרוא חדשות מקצועיות
כניסה לחברי האיגוד
הציבור מוזמן לקרוא מידע עדכני ואמין בתחום האורתופדיה, להתייעץ עם אורתופדים בפורום ולאתר בקלות פרטים על אורתופדים
איני חבר/ת איגוד